ویژگی تراکت

ویژگی تراکت

تراکت نوعی ورق تبلیغاتی با عمری نسبتاً کوتاه است، که با هدف اطلاع رسانی و با بیانی مستقیم و بدون واسطه، جهت معرفی و ترغیب مخاطب برای استفاده از خدمات و کالای مورد نظر، چاپ و توزیع می‌گردد، به صورتی که خبر و آگهی درج شده بر روی تراکت، محتوی پیامی از یک تحول، خبر مهم و یا یک جهش در فعالیت را دارا باشد.

تراکت ها غالباً با بیان تصویری و نوشتاری و به صورت تک رنگ، دورنگ، یا چهاررنگ و معمولاً در اندازه های استاندارد طراحی و چاپ می شوند. اما بهتر است تراکت در ابعاد کوچکتر چاپ شود تا گیرنده بتواند آن را به راحتی حمل و در فرصت مناسب مطالعه نماید.

یک فروشگاه، موسسه تجاری، فرهنگی، و یا غیره، در خلال فعالیت‌های روزمره و همیشگی، ممکن است برای مدتی معین و یا از زمانی خاص به تغییر و تحول در روند معمول عملکرد خود اقدام نموده، که برای اطلاع رسانی فوری و ارزان قیمت آن به مخاطبان از طریق چاپ و توزیع تراکت وارد عمل می‌شود.

به عنوان مثال اعلام افتتاحیه موسسه جدید، یا حراج های فصلی، و یا فروش ویژه یک نوع کالا در یک مدت زمان محدود، یک رویداد و یا فراخوان شرکت در مسابقه و جشنواره‌های هنری و یا هر رویداد دیگری که احتیاج به معرفی و آگاهی از جهش فکری و روند کاری داشته باشد .

ویژگی‌های تراکت:

در طراحی یک تراکت خوب باید موارد زیر را در نظر گرفت:

  1. 1 – بداند چه چیزی را می‌خواهد به مخاطبین خود انتقال دهد .
  2. 2 – کاملاً مطالب درج شده را به صورت واضح و روشن مطرح کند .
  3. 3 – بتواند مخاطب خود را ترغیب و تشویق به موضوعات تراکت کند .
  4. 4 – ارتباط صحیح و پیوستگی و هماهنگی بین تصاویر و متن برقرارباشد.
  5. 5 – اولین نگاه مخاطب به تراکت، او را وادار به پیگیری و جهت پذیری انتخاب او در خبر تراکت کند.
  6. 6 – مطالب مندرج در تراکت باید کاملاً صادقانه و بدون هر نوع دروغ پردازی باشد.
پیگیری سفارش
لیست مقایسه